• 2018
 • Dec
 • 31

Lokaty półroczne.

Lokaty na 6 miesięcy.

Sprawdzenie najlepszych propozycji lokat półrocznych zaczniemy od oferty Nest Lokata Witaj jaka została przygotowana przez Nest Bank. Jest to lokata z dosyć wysokim oprocentowaniem. Można liczyć na oprocentowanie wynoszące aż 4% w skali roku. Nie wiele jest ofert, które pozwalają na taki zarobek. Na lokacie można zdeponować środki pieniężne w wysokości od 1 tysiąca złotych, do maksymalnie 10 000 złotych. Oferta ta została przygotowana przez Nest Bank z myślą o nowych klientach, aby ich zachęcić, aby związali się z tym bankiem na dłużej. Warunkiem jaki muszą spełnić jest założenie w banku konta. Już po miesiącu można założyć Nest Lokatę Witaj i powiększać swoje oszczędności. Na takie promocyjne oprocentowanie lokaty możemy liczyć, jeżeli na nasze konto w banku co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie na co najmniej 2500 złotych. Wniosek o konto w Nest Banku można złożyć na stronie internetowej jaką prowadzi bank. Lokata na Nowe Środki Plus również jest lokatą półroczną. Można ją znaleźć w ofercie Idea Banku. Jej oprocentowanie nie jest tak wysokie jak w Nest Banku, ale również jest interesujące. Wynosi ono 3% w skali roku. Kwoty jakie możemy wpłacić na ta lokatę wynoszą od 500 złotych do maksymalnie 1 000 000 złotych. Oferta lokaty jest bardzo interesująca, ale mogą z niej skorzystać jedynie osoby, które posiadają w banku konto idealne. Pozostałe osoby mogą założyć lokatę, ale uzyskają niższe oprocentowanie w skali roku, które będzie równe 2,55%.

Oferty najlepszych lokat na okres sześciu miesięcy.

Jest wiele ciekawych i opłacalnych lokat bankowych na jakie warto wpłacić swoje oszczędności. Jedną z takich ofert jest Lokata Desire Plus jaką oferuje Lion’s Bank. Trzeba założyć konto osobiste w banku, aby mieć możliwość założenia lokaty z oprocentowaniem wynoszącym 3% w skali roku. Na okres sześciu miesięcy kwota minimalna jaka jest potrzebna do uruchomienia depozytu to 100 000 złotych. Maksymalnie można założyć depozyt na kwotę 1 000 000 złotych. Nest Lokata Nowe Środki jak łatwo się domyślić jest lokatą jaką przygotował Nest Bank. Oprocentowana jest na 2,6% w skali roku. Takie oprocentowanie mogą uzyskać klienci, jacy założą lokatę za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Depozyt można założyć już od minimalnej kwoty 1 000 złotych. Maksymalna kwota na tej lokacie jest bardzo wysoka i wynosi 2 miliony złotych. Pozwala to na zakładanie lokat na naprawdę wysokie kwoty. Jest to jedna oferta z jakiej mogą skorzystać naprawdę bogaci klienci, którzy mają aż tak duży kapitał.

 • Posted by bonus in 15:26:32 in
 • 2018
 • Oct
 • 19

Czy warto oszczędzać?

Na takie pytanie niemal każdy odpowie, że oczywiście warto. Jednak zaledwie co drugi Polak posiada jakiekolwiek oszczędności. W dużej wierze wynika to z tego, że wizja odkładania zarobionych pieniędzy – bez wyznaczonego konkretnego, celu jest w wielu przypadkach niemożliwa. Potrafimy zbierać dodatkowe fundusze jeżeli nasz cel jest bliski do zrealizowania i dotyczy przyjemności takich jak wakacje, kupno nowego samochodu lub sprzętu domowego. Są to rzeczy, na które w znacznym stopniu przeznaczamy oszczędności. Niewiele osób decyduje się na zatrzymanie części gotówki na rzecz powiększenia przyszłej emerytury, wolimy zatem wydawać pieniądze na bieżąco i odsuwamy od siebie myśl o konieczności zadbania również o finanse na przyszłość.

Poduszka finansowa
Zaledwie do 3 osoba, z pośród tych, które oszczędzają posiada zabezpieczenie w postaci poduszki finansowej. Powinniśmy zmienić sposób oszczędzania w taki sposób aby najpierw zapewnić sobie bezpieczeństwo płynności finansowej przynajmniej na trzy miesiące. Poduszka finansowa może pomóc przetrwać trudny okres w naszym życiu np. utratę pracy, problemy zdrowotne. Odłożenie kwoty, która zapewni nam możliwość spokojnego przetrwania kryzysu w domowym budżecie powinna być priorytetowa.

Jak zacząć oszczędzać?
Przede wszystkim musimy być świadomi jak wygląda nasz miesięczny budżet. Aby rozpocząć oszczędzanie musimy zorganizować nasze wydatki w taki sposób by móc regularnie odkładać nawet niewielką kwotę. Dzięki regularności i wiedzy w jaki sposób wydajemy pieniądze możemy z czasem zwiększać odkładaną kwotę kosztem umiejętnego regulowania i zmniejszania wydatków, szczególnie tych, które nie są przewidziane.

Najprostszą radą będzie jednak to, że aby oszczędzać wystarczą chęci i silna wola, a profity jakie w przyszłości otrzymamy z odkładania pieniędzy będą stanowiły dowód na to, że było warto.  

 • Posted by bonus in 14:18:40 in
 • 2018
 • Aug
 • 29

Czym jest kredyt samochodowy

Marząc o nowym samochodzie coraz częściej decydujemy się na zasięgnięcie pomocy z banku. Jak się okazuje pomysł ten jest bardzo dobry i wbrew pozorom korzysta z niego coraz więcej Polaków. Jak się okazuje zakup samochodu na kredyt zakłada możliwość skorzystania z wielu różnych form kredytowania. Do wyboru mamy tutaj kredyt gotówkowy oraz kredyt samochodowy, każdy z nich jest dobrym rozwiązaniem wszystko jednak zależy od naszych oczekiwań, wymogów oraz od wielu innych indywidualnych czynników. Jednak jak to bywa ze wszystkimi produktami bankowymi te również posiadają zarówno wady jak i zalety. A to na które z rozwiązań się zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. To my musimy zdecydować które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne i opłacalne oraz co zaspokoi nasze oczekiwania.

Kredyt gotówkowy na samochód
Kredyt gotówkowy to jedno z prostszych i chyba najbardziej popularnych rozwiązań. Jego główną cechą jest to że jest to kredyt który może zostać przeznaczony na dowolny cel. Bank pod żadnym pozorem nie będzie wnikał w to na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze i co będziemy chcieli za nie kupić. Dla danego banku najważniejsze jest to czy klient będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Jak się zatem okazuje kupno samochodu w taki sposób niesie ze sobą zarówno pewne możliwości jak i również ograniczenia. Jeżeli chodzi o możliwości oraz zalety, do największych należy to, że zaraz po dokonaniu transakcji samochód staje się naszą własnością, a w dowodzie rejestracyjnym to my widniejemy jako właściciele pojazdu i możemy sprzedać go nawet następnego dnia. Nie jesteśmy również zobowiązani żadnymi ograniczeniami związanymi z ubezpieczeniem, możemy zdecydować się na takie które będzie nam odpowiadało. Wadą tego kredytu jest natomiast ograniczenie kwot kredytu. Kredyty gotówkowe są zwykle udzielane maksymalnie na 50- 60 tysięcy, natomiast maksymalny okres kredytowania wynosi 10 lat. Inną wadą tego kredytu może być również dość wysokie oprocentowanie, sprawia ono że kredyt jest znacznie droższy i tym samym będziemy musieli oddać znacznie więcej niż pożyczyliśmy.

Kredyt samochodowy – charakterystyka
Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku kredytu samochodowego. Jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt celowy przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup auta. Kwota kredytu w tym przypadku nie jest ograniczona. Jest to zaleta szczególnie jeżeli zależy nam na kupnie drogiego auta. Maksymalny czas kredytowanie wynosi również 10 lat, znacznie niższe jest jednak oprocentowanie tego kredytu. Wadą tego rozwiązania jest to, że kredyt samochodowy nie daje nam pełnej swobody użytkowania auta gdyż bank dokonuje zastawu rejestrowego. Do dowodu rejestracyjnego wprowadzane są dane banku, a zatem właściciel który spłaca kredyt nie może pojazdu sprzedać w wybranym przez siebie momencie i musi otrzymać na to zgodę banku gdyż samochód stanowi zabezpieczenie kredytu.

 • Posted by bonus in 14:57:55 in
 • 2018
 • Jun
 • 21

Chcesz pożyczki na firmę? Dowiedz się na co zwracają uwagę kredytodawcy!

Czy jest to moment, w którym zdecydowałeś się założyć własny biznes?

Najpierw proponuję poznać takie osoby:

 •  Bankiera

 • Agenta ubezpieczeniowego

 • Adwokata

Budowanie dobrych relacji z tymi nieocenionymi specjalistami pomoże Tobie i Twojej firmie osiągnąć sukces. Porozmawiajmy teraz o złożeniu wniosku o pożyczkę biznesową.

Przygotuj solidny biznesplan

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę biznesową, musisz mieć dobry biznesplan. Główne obawy pożyczkodawcy to fakt, czy będziesz w stanie spłacić pożyczkę? Musisz jasno określić, w jaki sposób planujesz zbudować i utrzymać swój biznes.

Zrozum, czego szukają pożyczkodawcy

Decydując się na pożyczenie pieniędzy, większość kredytodawców spogląda na pięć kredytów.

Kredyt - Twój raport kredytowy jest szczegółową listą historii kredytowej i zapewnia wgląd w to, jak zarządzasz kredytem i dokonujesz płatności. Kredytodawcy chcą sprawdzić, czy spłacasz wierzycieli.

Płynność finansowa - Czy masz środki na spłatę pożyczki? Ile masz długów w porównaniu do tego, ile zarabiasz? Kredytodawcy chcą wiedzieć, czy możesz wygodnie zarządzać spłatą kredytu.

Charakter – ta rzecz jest trudna do oceny przez pożyczkodawcę w krótkim czasie, gdy rozważane są pożyczki. W tym miejscu korzystna jest dobra relacja z bankierem, który może być pożyczkodawcą. Chcą wiedzieć, czy jesteś godny zaufania. Czy spłacisz swoją pożyczkę? Kredytodawcy przeanalizują wszystkie dostępne informacje, takie jak raporty kredytowe i rejestry publiczne, aby sprawdzić, czy spełniłeś wcześniejsze zobowiązania lub czy miałeś w przeszłości problemy prawne.

Warunki - są to czynniki ekonomiczne i inne okoliczności zewnętrzne, które mogą wpłynąć na zdolność do spłaty, takie jak branża biznesowa, lokalny rynek i konkurencja, aby sprawdzić, jak może wyglądać Twoja firma.

Kapitał - Czy zainwestowałeś część swoich aktywów lub bazę finansową, aby pomóc sobie przetrwać zmiany na rynku? Próba założenia lub utrzymania firmy bez inwestycji właściciela jest uważana za bardzo ryzykowną. Większość pożyczkodawców chce zobaczyć od właściciela firmy jakąś inwestycję finansową.

Uzyskanie wysokiej oceny niektórych czynników może zrekompensować mniej niż doskonałe wyniki w innych. Kluczem jest być otwartym i uczciwym ze swoim pożyczkodawcą.

 • Posted by bonus in 14:25:21 in
 • 2018
 • Mar
 • 28

Samodzielne założenie lokaty strukturyzowanej

Lokaty strukturyzowane tuż po wejściu na rynek bankowości detalicznej cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niestety wraz z przyjściem kryzysu finansowego wielu inwestorów indywidualnych straciło na takich lokatach dość duży kapitał. Czy nie lepiej jednak założyć lokatę strukturyzowaną samodzielnie, a niekoniecznie polegać na potencjale banku detalicznego? W artykule zobaczysz, w jaki sposób można samodzielnie zbudować całkiem korzystną strukturę łączącą zalety długoterminowego oszczędzania i inwestowania.

Czym jest właściwie lokata strukturyzowana? Doradcy w bankach detalicznych doszli do wniosku, że przy niewielkim oprocentowaniu zwykłej lokaty bankowej klienci nie są już tak bardzo zainteresowani współpracą, a co za tym idzie długoterminowym oszczędzaniem. Gromadzenie kapitału to jedno z najważniejszych zadań banków detalicznych. Lokata strukturyzowana łączy w sobie zalety bezpieczeństwa, a także potencjał podejmowania bardziej ryzykownych decyzji na rynku kapitałowym. Lokaty strukturyzowane wiążą się z najczęściej z funduszami inwestycyjnymi niskiego lub wysokiego ryzyka w zależności od preferencji inwestora indywidualnego. Czasami w bankach detalicznych otrzymujesz po konsultacjach naprawdę niezłe warunki zakupu różnych instrumentów inwestycyjnych. Bank ma lepszą pozycję negocjacyjną lub wykorzystuje po prostu fundusze wewnętrzne. Samodzielne zakładanie lokat strukturyzowanych nie jest zbyt trudne. Potrzebujesz do tego zwykłej lokaty, a także uruchomienia bezpłatnego rachunku w popularnym domu maklerskim. W ten sposób jesteś w stanie inwestować w akcje spółek dywidendowych, w obligacje korporacyjne, czy w instrumenty pochodne, chociaż tutaj występuje ryzyko utraty nie tylko całości kapitału, ale oszczędności dodatkowych (ryzyko dźwigni finansowej).

Samodzielne tworzenie lokat strukturyzowanych, a raczej powiązanie lokat promocyjnych z instrumentami giełdy papierów wartościowych to bardzo dobry pomysł, aby zdywersyfikować portfel inwestora indywidualnego. Z jednej strony lokata to maksymalne bezpieczeństwo, a z drugiej strony dokładasz kapitał do bardziej ryzykownych instrumentów z potencjałem dużej stopy zwrotu w długim terminie. Co myślisz o wskazanym podejściu?

 • Posted by bonus in 11:40:26 in