• 2017
  • Oct
  • 3

Dokumenty potrzebne do zaciągnięcia kredytu gotówkowego

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego często wahamy się przed tym krokiem z uwagi na szereg dokumentów jakie musimy wcześniej zebrać , aby móc bez problemu ubiegać się o pożyczkę. Jak się jednak okazuje pozory mylą a wszystko nie wygląda aż tak źle jak mogłoby się wydawać. Dokumentów do zgromadzenia nie jest jednak aż tak dużo.

Podstawowe dokumenty

Podstawowym dokumentem o którym musimy pamiętać jest dowód poświadczający naszą tożsamość czyli najpopularniejszym jest oczywiście dowód osobisty. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku o kredyt, w większości banków istnieje opcja przesłania go drogą elektroniczną co pozwoli oszczędzić nam czas a także pozwoli ominąć kolejki. Jeżeli zdecydujemy się na ten właśnie krok czyli zaciągnięcie kredytu drogą elektroniczną wszystkie formalności zostaną zrealizowane przez Internet bądź też drogą pocztową.

Zaświadczenie o dochodach

Innym równie bardzo ważnym dokumentem bez którego udzielenie kredytu może stać się niemożliwe jest oczywiście zaświadczenie o wysokości dochodów. Większość banków wymaga również zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu. Jeżeli o ten rodzaj kredytu będą starać się emeryci lub renciści niezbędny będzie w tym przypadku również odcinek renty lub emerytury. Coraz więcej banków przygotowuje również oferty kredytowe dla osób prujących na umowę zlecenie, co prawda w tym przypadku wymagana jest większa ilość potrzebnych dokumentów, ale samo udzielenie kredytu takim osobom jest już możliwe.

Zdolność kredytowa

Jeżeli już uda nam się zorganizować wszystkie niezbędne dokumenty czeka nas kolejny i ostatni już krok, który jest dla nas niezwykle ważny i ma największy wpływ na to czy bank przyzna nam kredyt czy też nie, Mowa tu oczywiście o zdolności kredytowej. Na zdolność kredytową nie mamy tak naprawdę wpływu każdy bank oblicza ją po swojemu i według własnego wzoru. Jak się jednak okazuje jest kilka sposobów aby nieco podnieść swoją zdolność kredytową. . Po złożeniu przez nas wniosku o kredyt bank dokonuje analizy zdolność kredytowej. Każdy bank sprawdza historię kredytową w biurze informacji kredytowej . Jeżeli chcemy mieć większą pewność czy bank przyzna nam kredyt musimy przeanalizować to czy przypadkiem nie mamy już zaciągniętych kredytów i czy regularnie je spłacamy. Bank podczas dokonywanej analizy wylicza jaki maksymalny kredyt możemy otrzymać i określa zdolność do spłat rat kredytowych. Czasami również warto wziąć jakiś niewielki kredyt odpowiednio wcześniej i spłacić go jeszcze przed zaciągnięciem tego większego, dla banku może być to dowód na to, że jesteśmy rzetelnymi i wiarygodnymi klientami.

  • Posted by bonus in 10:02:10 in