• 2017
  • Jul
  • 13

Wakacje i karta kredytowa. Jak ją chronić?

Oficjalnie mamy sezon letni. Latem wszyscy lubimy się rozluźnić podczas podróży z rodziną i przyjaciółmi. Podczas tego nie można nie myśleć zbyt beztrosko o ochronie swojej tożsamości. Podróżni w nieznanych miejscach często są atakowani przez kieszonkowców, agresorów i złodziei tożsamości. Dlatego warto wiedzieć jak chronić swoje karty kredytowe podczas najbliższych wakacji.

Ustal budżet

Przed wyjazdem musisz stworzyć realistyczny budżet. Zadaj sobie kilka pytań o przyszłe wydatki. Będziesz jeździł czy latał? Będziesz mieszkać z przyjaciółmi lub czy musisz płacić za hotel? Ile musisz przeznaczać na wydatki związane z rozrywką? Pamiętaj, że gdy Twoje wakacje się skończą, a twoje codzienne rachunki oraz zaciągnięte kredyty będą się piętrzyły.

Podróż bez zbędnego bagażu

Musisz mieć przy sobie karty kredytowe - na pewno resztę lepiej pozostawić w domu. Co ważniejsze, zostaw książeczkę czekową w domu, ponieważ karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Przeszukaj portfel wyciągnij z neigo wszelkie ważne informacje. Dobrym pomysłem jest spakowanie karty debetowej.

Unikaj pomijania płatności

Upewnij się, że wszystkie Twoje rachunki są opłacone, gdy jesteś nieobecny. Nie ma nic gorszego niż powrót z niesamowitego urlopu i odkrycie ogłoszenia o braku prądu od firmy energetycznej, bo zapomniałeś zapłacić rachunek. Poprzez proste planowanie i ustalanie płatności automatycznych za pośrednictwem unii kredytowej jest dobrym pomysłem.

Media społecznościowe

Lepiej oprzeć się chęci wysłania wszystkich swoich planów i zdjęć na Facebooku i Instagramie. Możesz zezwolić złodziejom na włamanie się do domu lub firmy. Opublikuj swoje zdjęcia po powrocie do domu.

Chroń swoją pocztę

Upewnij się, że wiadomość została zawieszona w usłudze pocztowej, gdy jesteś nieobecny. Przejdź do strony poczty aby rozpocząć korzystanie z takiej opcji. Dlaczego ważne jest, aby Twoja poczta była przechowywana? Nie chcesz, aby złodzieje tożsamości dokonali kradzieży poczty ze skrzynki pocztowej i w ten sposób uzyskiwali dostęp do poufnych informacji, takich jak wyciągi kart kredytowych, czeki itp.

Chroń swoje pieniądze

Zabieraj ze sobą tylko tyle środków pieniężnych, ile możesz poświęcić dla potencjalnego złodzieja. Nie radzimy nosić wszystkich środków pieniężnych w jednym miejscu. Lepiej trochę włożyć do kieszeni, trochę za pasek, a może nawet w skarpetkę.

Warto skonfigurować alerty na wszystkich kartach kredytowych i w wyciągach bankowych. Otrzymasz tekst lub e-mail za każdym razem, gdy karta kredytowa będzie używana, chroniąc Cię przed nieuczciwym użyciem.

Bezpieczeństwo w Internecie

Podczas podróży zawsze zastanów się dwa razy na temat częstego korzystania z kawiarni internetowych, aby uzyskać dostęp do kont finansowych online właśnie tam. Chociaż większość firm jest legalnych i ma chronionego usługodawcę internetowego, inni mogą zachęcać hakerów, którzy chcieliby się skontaktować z Twoimi kontami i sprawić, że będziesz ofiarą kradzieży tożsamości.

  • Posted by bonus in 11:39:16 in