• 2017
  • May
  • 29

Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Bierzemy kredyt na 5 tysięcy złotych na rok

Mamy stałe dochody w wysokości około pięciu tysięcy złotych. Chcemy wziąć kredyt gotówkowy na pięć tysięcy złotych i spłacić go w przeciągu dwunastu miesięcy. Sprawdźmy najlepsze oferty jakie przygotowały banki w maju bieżącego roku. Wybierając najlepszą ofertę powinno się brać pod uwagę wiele parametrów, ale najważniejszym jest całkowita kwota do zapłaty i wysokość raty jaka przyjdzie nam co miesiąc spłacać. Sprawdźmy najlepsze oferty dla klientów zewnętrznych i wewnętrznych. Warunki dla każdej z tych grup nieco się od siebie różnią, ale na podium znalazły się te same trzy banki.

Oferty dla klientów zewnętrznych

W maju najlepszą ofertę dla klientów zewnętrznych przygotował Bank Millennium. Jest to pożyczka gotówkowa. Pożyczając od banku pięć tysięcy złotych po roku oddamy jedynie 370 złotych więcej. Rata miesięczna będzie wynosiła 447,49 złotych. Wpłyną na nią odsetki w wysokości 3% w skali roku oraz prowizja w wysokości 2%. Jest to obecnie najlepsza oferta na rynku. Drugim równie korzystnym kredytem jest oferta w Volkswagen Banku. Jest to kredyt nieco droższy, ale nie wiele, bo jedynie o 34 złote. Kwota całkowita jaka przyjdzie nam zapłacić to suma 5404 złotych. Bank wyliczy nam ratę miesięczna w wysokości 450 złotych. Taką sumę dało nam oprocentowanie w wysokości 8,99% i 3% prowizji. Trzecie miejsc najlepszych ofert w maju zajęła oferta kredytu w Alior Banku. W stosunku do najlepszej oferty różnica w całkowitej kwocie do zapłaty wynosi 37 złotych. Całkowita kwota jaką będziemy musieli spłacić w przypadku tej oferty to kwota 5407 złotych. Bank wyliczy nam ratę miesięczną w wysokości 450,57 złotych i w porównaniu do poprzedniej oferty jest ona większa jedynie o 57 groszy. Rata została wyliczona na podstawie oprocentowania w wysokości 5% i takiej samej prowizji. Wszystkie trzy oferty są dosyć przystępne i nie różnią się aż tak bardzo od siebie. Oferty z drugiego i trzeciego miejsca są niemal identyczne, a raty miesięczne różnią się w niewielkim stopniu.

Oferty dla klientów wewnętrznych

Najlepsza ofertę dla klientów wewnętrznych przygotował Volksvagen Bank. W swojej ofercie zagwarantował klientom zerowa prowizję. Całkowita kwota do spłaty wynosi 5247 złotych. Jest to pierwsze miejsce najlepszej oferty kredytu na pięć tysięcy złotych jaki będziemy spłacać przez okres dwunastu miesięcy. Drugie miejsce przypadło egzekwio dwóm bankom. Zarówno Bank Millennium jak i Alior Bank zaproponowały swoim klientom jednakowe warunki. Patrząc na rozbieżność w ofertach zbyt pochopnie podjęta decyzja może nas sporo kosztować. Zawsze trzeba sprawdzać kilka ofert i je porównywać ze sobą. Obecnie są dostępne w internecie specjalne kalkulatory dzięki którym można bardzo dokładnie wyliczyć koszta związane z kredytem. Można porównać ze sobą oferty, sprawdzić rankingi i na tej podstawie dokonać wyboru. Pochopna decyzja może okazać się dla nas bardzo kosztowna.

  • Posted by bonus in 10:10:14 in