• 2017
 • Nov
 • 15

Czy życie na kredyt się opłaca?

Coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z potencjału kredytów krótkoterminowych w celu optymalizacji budżetu. Czy tzw. „życie na kredyt to opłacalna strategia i w jakich warunkach warto ją zastosować? W artykule poznasz warunki profesjonalnego zadłużenia gospodarstwa domowego.

Zasady życia na kredyt gospodarstwa domowego

Życie na kredyt to stosunkowo opłacalna strategia pod warunkiem osiągania systematycznych dochodów pochodzących z legalnej umowy o pracę, np. na czas nieokreślony. W ten sposób możesz cyklicznie zwiększać płynność domowego budżetu oraz oczywiście moc nabywczą. Dostęp do kredytu staje się również ważnym dobrem w perspektywie inwestycyjnej. Jeżeli nie masz żadnej historii kredytowej, wtedy nie masz dużych szans w uzyskaniu zadowalającego kredytu hipotecznego, czy gotówkowego, ale na nieco wyższe kwoty. Konsumpcyjny styl życia przywędrował do Polski z Zachodu. Ten styl funkcjonowania gospodarstw domowych jest mocno promowany przez wiele instytucji rządowych, ponieważ gwarantuje rozwój wielu sektorów gospodarki. Im większa konsumpcja, tym zazwyczaj lepsze wskaźniki zatrudnienia. Jeżeli żyjesz na kredycie warto przemyśleć, kiedy najlepiej podpisywać umowy kredytowe. Najlepszy czas to niskie stopy procentowe, a także stosunkowo niska inflacja. W tym okresie wykorzystujesz kredyt gotówkowy maksymalnie. Nie wykorzystuj również całej zdolności kredytowej przy podpisywaniu umowy kredytowej, bo na pewno zaszkodzisz budżetowi domowemu. W krytycznej sytuacji stracisz po prostu podstawowe pole manewru.

Efektywne normy pozyskania pożyczki gotówkowej

Warunki pozyskania kredytu gotówkowego zdecydowanie się poprawiły na przestrzeni ostatnich lat. Firmy pożyczkowe informują dokładnie o kosztach zobowiązania, nawet krótkoterminowego. Doradzają na bezpłatnych infoliniach przez siedem dni w tygodniu. Umożliwiają przeliczenie wszystkich warunków spłaty w multimedialnym kalkulatorze. Pożyczki gotówkowe zaciągniesz przez internet już nie tylko w bankach detalicznych, ale również w profesjonalnie zarządzanych firmach pozabankowych. Normy prawne również wspierają drobnych kredytobiorców, szczególnie w kwestii ograniczenia kosztów pozaodsetkowych. Co myślisz o strategii życia na kredyt?

 • Posted by bonus in 13:01:59 in
 • 2017
 • Oct
 • 3

Dokumenty potrzebne do zaciągnięcia kredytu gotówkowego

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego często wahamy się przed tym krokiem z uwagi na szereg dokumentów jakie musimy wcześniej zebrać , aby móc bez problemu ubiegać się o pożyczkę. Jak się jednak okazuje pozory mylą a wszystko nie wygląda aż tak źle jak mogłoby się wydawać. Dokumentów do zgromadzenia nie jest jednak aż tak dużo.

Podstawowe dokumenty

Podstawowym dokumentem o którym musimy pamiętać jest dowód poświadczający naszą tożsamość czyli najpopularniejszym jest oczywiście dowód osobisty. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku o kredyt, w większości banków istnieje opcja przesłania go drogą elektroniczną co pozwoli oszczędzić nam czas a także pozwoli ominąć kolejki. Jeżeli zdecydujemy się na ten właśnie krok czyli zaciągnięcie kredytu drogą elektroniczną wszystkie formalności zostaną zrealizowane przez Internet bądź też drogą pocztową.

Zaświadczenie o dochodach

Innym równie bardzo ważnym dokumentem bez którego udzielenie kredytu może stać się niemożliwe jest oczywiście zaświadczenie o wysokości dochodów. Większość banków wymaga również zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu. Jeżeli o ten rodzaj kredytu będą starać się emeryci lub renciści niezbędny będzie w tym przypadku również odcinek renty lub emerytury. Coraz więcej banków przygotowuje również oferty kredytowe dla osób prujących na umowę zlecenie, co prawda w tym przypadku wymagana jest większa ilość potrzebnych dokumentów, ale samo udzielenie kredytu takim osobom jest już możliwe.

Zdolność kredytowa

Jeżeli już uda nam się zorganizować wszystkie niezbędne dokumenty czeka nas kolejny i ostatni już krok, który jest dla nas niezwykle ważny i ma największy wpływ na to czy bank przyzna nam kredyt czy też nie, Mowa tu oczywiście o zdolności kredytowej. Na zdolność kredytową nie mamy tak naprawdę wpływu każdy bank oblicza ją po swojemu i według własnego wzoru. Jak się jednak okazuje jest kilka sposobów aby nieco podnieść swoją zdolność kredytową. . Po złożeniu przez nas wniosku o kredyt bank dokonuje analizy zdolność kredytowej. Każdy bank sprawdza historię kredytową w biurze informacji kredytowej . Jeżeli chcemy mieć większą pewność czy bank przyzna nam kredyt musimy przeanalizować to czy przypadkiem nie mamy już zaciągniętych kredytów i czy regularnie je spłacamy. Bank podczas dokonywanej analizy wylicza jaki maksymalny kredyt możemy otrzymać i określa zdolność do spłat rat kredytowych. Czasami również warto wziąć jakiś niewielki kredyt odpowiednio wcześniej i spłacić go jeszcze przed zaciągnięciem tego większego, dla banku może być to dowód na to, że jesteśmy rzetelnymi i wiarygodnymi klientami.

 • Posted by bonus in 10:02:10 in
 • 2017
 • Jul
 • 13

Wakacje i karta kredytowa. Jak ją chronić?

Oficjalnie mamy sezon letni. Latem wszyscy lubimy się rozluźnić podczas podróży z rodziną i przyjaciółmi. Podczas tego nie można nie myśleć zbyt beztrosko o ochronie swojej tożsamości. Podróżni w nieznanych miejscach często są atakowani przez kieszonkowców, agresorów i złodziei tożsamości. Dlatego warto wiedzieć jak chronić swoje karty kredytowe podczas najbliższych wakacji.

Ustal budżet

Przed wyjazdem musisz stworzyć realistyczny budżet. Zadaj sobie kilka pytań o przyszłe wydatki. Będziesz jeździł czy latał? Będziesz mieszkać z przyjaciółmi lub czy musisz płacić za hotel? Ile musisz przeznaczać na wydatki związane z rozrywką? Pamiętaj, że gdy Twoje wakacje się skończą, a twoje codzienne rachunki oraz zaciągnięte kredyty będą się piętrzyły.

Podróż bez zbędnego bagażu

Musisz mieć przy sobie karty kredytowe - na pewno resztę lepiej pozostawić w domu. Co ważniejsze, zostaw książeczkę czekową w domu, ponieważ karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Przeszukaj portfel wyciągnij z neigo wszelkie ważne informacje. Dobrym pomysłem jest spakowanie karty debetowej.

Unikaj pomijania płatności

Upewnij się, że wszystkie Twoje rachunki są opłacone, gdy jesteś nieobecny. Nie ma nic gorszego niż powrót z niesamowitego urlopu i odkrycie ogłoszenia o braku prądu od firmy energetycznej, bo zapomniałeś zapłacić rachunek. Poprzez proste planowanie i ustalanie płatności automatycznych za pośrednictwem unii kredytowej jest dobrym pomysłem.

Media społecznościowe

Lepiej oprzeć się chęci wysłania wszystkich swoich planów i zdjęć na Facebooku i Instagramie. Możesz zezwolić złodziejom na włamanie się do domu lub firmy. Opublikuj swoje zdjęcia po powrocie do domu.

Chroń swoją pocztę

Upewnij się, że wiadomość została zawieszona w usłudze pocztowej, gdy jesteś nieobecny. Przejdź do strony poczty aby rozpocząć korzystanie z takiej opcji. Dlaczego ważne jest, aby Twoja poczta była przechowywana? Nie chcesz, aby złodzieje tożsamości dokonali kradzieży poczty ze skrzynki pocztowej i w ten sposób uzyskiwali dostęp do poufnych informacji, takich jak wyciągi kart kredytowych, czeki itp.

Chroń swoje pieniądze

Zabieraj ze sobą tylko tyle środków pieniężnych, ile możesz poświęcić dla potencjalnego złodzieja. Nie radzimy nosić wszystkich środków pieniężnych w jednym miejscu. Lepiej trochę włożyć do kieszeni, trochę za pasek, a może nawet w skarpetkę.

Warto skonfigurować alerty na wszystkich kartach kredytowych i w wyciągach bankowych. Otrzymasz tekst lub e-mail za każdym razem, gdy karta kredytowa będzie używana, chroniąc Cię przed nieuczciwym użyciem.

Bezpieczeństwo w Internecie

Podczas podróży zawsze zastanów się dwa razy na temat częstego korzystania z kawiarni internetowych, aby uzyskać dostęp do kont finansowych online właśnie tam. Chociaż większość firm jest legalnych i ma chronionego usługodawcę internetowego, inni mogą zachęcać hakerów, którzy chcieliby się skontaktować z Twoimi kontami i sprawić, że będziesz ofiarą kradzieży tożsamości.

 • Posted by bonus in 11:39:16 in
 • 2017
 • May
 • 29

Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Bierzemy kredyt na 5 tysięcy złotych na rok

Mamy stałe dochody w wysokości około pięciu tysięcy złotych. Chcemy wziąć kredyt gotówkowy na pięć tysięcy złotych i spłacić go w przeciągu dwunastu miesięcy. Sprawdźmy najlepsze oferty jakie przygotowały banki w maju bieżącego roku. Wybierając najlepszą ofertę powinno się brać pod uwagę wiele parametrów, ale najważniejszym jest całkowita kwota do zapłaty i wysokość raty jaka przyjdzie nam co miesiąc spłacać. Sprawdźmy najlepsze oferty dla klientów zewnętrznych i wewnętrznych. Warunki dla każdej z tych grup nieco się od siebie różnią, ale na podium znalazły się te same trzy banki.

Oferty dla klientów zewnętrznych

W maju najlepszą ofertę dla klientów zewnętrznych przygotował Bank Millennium. Jest to pożyczka gotówkowa. Pożyczając od banku pięć tysięcy złotych po roku oddamy jedynie 370 złotych więcej. Rata miesięczna będzie wynosiła 447,49 złotych. Wpłyną na nią odsetki w wysokości 3% w skali roku oraz prowizja w wysokości 2%. Jest to obecnie najlepsza oferta na rynku. Drugim równie korzystnym kredytem jest oferta w Volkswagen Banku. Jest to kredyt nieco droższy, ale nie wiele, bo jedynie o 34 złote. Kwota całkowita jaka przyjdzie nam zapłacić to suma 5404 złotych. Bank wyliczy nam ratę miesięczna w wysokości 450 złotych. Taką sumę dało nam oprocentowanie w wysokości 8,99% i 3% prowizji. Trzecie miejsc najlepszych ofert w maju zajęła oferta kredytu w Alior Banku. W stosunku do najlepszej oferty różnica w całkowitej kwocie do zapłaty wynosi 37 złotych. Całkowita kwota jaką będziemy musieli spłacić w przypadku tej oferty to kwota 5407 złotych. Bank wyliczy nam ratę miesięczną w wysokości 450,57 złotych i w porównaniu do poprzedniej oferty jest ona większa jedynie o 57 groszy. Rata została wyliczona na podstawie oprocentowania w wysokości 5% i takiej samej prowizji. Wszystkie trzy oferty są dosyć przystępne i nie różnią się aż tak bardzo od siebie. Oferty z drugiego i trzeciego miejsca są niemal identyczne, a raty miesięczne różnią się w niewielkim stopniu.

Oferty dla klientów wewnętrznych

Najlepsza ofertę dla klientów wewnętrznych przygotował Volksvagen Bank. W swojej ofercie zagwarantował klientom zerowa prowizję. Całkowita kwota do spłaty wynosi 5247 złotych. Jest to pierwsze miejsce najlepszej oferty kredytu na pięć tysięcy złotych jaki będziemy spłacać przez okres dwunastu miesięcy. Drugie miejsce przypadło egzekwio dwóm bankom. Zarówno Bank Millennium jak i Alior Bank zaproponowały swoim klientom jednakowe warunki. Patrząc na rozbieżność w ofertach zbyt pochopnie podjęta decyzja może nas sporo kosztować. Zawsze trzeba sprawdzać kilka ofert i je porównywać ze sobą. Obecnie są dostępne w internecie specjalne kalkulatory dzięki którym można bardzo dokładnie wyliczyć koszta związane z kredytem. Można porównać ze sobą oferty, sprawdzić rankingi i na tej podstawie dokonać wyboru. Pochopna decyzja może okazać się dla nas bardzo kosztowna.

 • Posted by bonus in 10:10:14 in
 • 2017
 • Apr
 • 25

Jak nadać priorytet zadłużeniu?

Jeśli masz kilka długów, możesz się czuć przytłoczony. Dowiedz się więcej o tym, jak określać priorytety i określić, które należności spłacić jako pierwsze, aby pomóc sobie zaoszczędzić pieniądze i oczyścić się z długów jak najszybciej.

Konsekwencje nie spłacania długów przed innymi wydatkami mogą być poważniejsze. Jeśli więc starasz się spłacić terminowo, musisz spojrzeć na wszystkie należności i podzielić je na:

Długi priorytetowe

Długi niepieniężne

Uwarunkowania zadłużenia

Jeśli masz do czynienia z kryzysem zadłużenia i jeśli pojawi się nagła sytuacja awaryjna, np .:

Działanie sądowe

Działanie komornicze

Niewypłacenie długów hipotecznych lub czynszowych

To uzyskaj natychmiastowe, niezależne porady dotyczące długów. Doradca ds. Długów będzie mógł rozmawiać z sądem, komornikiem lub wierzycielem w Twoim imieniu. Ponadto doradzą, co dalej. Zawsze zwracaj się do sądu. Daje Ci szansę dojść do porozumienia. Jeśli nie pójdziesz, decyzja może zostać podjęta bez uwzględnienia informacji o Twojej sytuacji. Jeśli tam jesteś, możesz powiedzieć sądowi co się dzieje i możesz pomóc im w podjęciu lepszej decyzji. Niektóre sądy korzystają z organizacji doradczych, a co będą mogli podzielić się z poradami w ostatniej chwili, na temat tego co zrobić. Dowiedz się, jak uzyskać bezpłatne porady dotyczące długów

Jakie są należności priorytetowe?

Długami priorytetowymi są te, które mają największe konsekwencje, jeśli się ich nie spłaci. Nie muszą być największe lub w formie najdroższych stóp procentowych, ale jeśli nie płacisz, może to prowadzić do poważnych problemów.

Długi priorytetowe obejmują:

Kary sądowe.

Podatek lokalny.

Licencja telewizyjna.

Opieka nad dzieckiem.

Rachunki za gaz i prąd ..

Podatek dochodowy, Ubezpieczenia krajowe i podatek VAT.

Kredyt hipoteczny, czynsz i wszelkie kredyty zabezpieczające dom.

Umowy najmu

Dlaczego warto najpierw spłacić je. Konsekwencją nie spłaty długów priorytetowych mogą być następujące:

Odwiedzane przez komorników

Otrzymywanie wezwania do sądu.

Ograniczenie ogrzewania lub oświetlenia - z powodu niezapłaconych rachunków.

Bycie w stanie upadłości - ponieważ nie zapłaciłeś rachunków.

Utrata domu - bo nie nadążasz za kredytem hipotecznym lub czynszowym.

Jakie są należności niepriorytetowe?

Jeśli nie płacisz długów niepriorytetowych, twój wierzyciel może ostatecznie zabrać cię do sądu lub polecić komornikom pobieranie pieniędzy od Ciebie.

Długi te obejmują:

Kredyty w rachunku bieżącym

Pożyczki osobiste

Banki lub kredyty dla budownictwa

Pieniądze zapożyczone od przyjaciół lub rodziny

Należności kredytowe w sklepach

Rachunki wodno-kanalizacyjne

Rachunki za wodę i kanalizację są traktowane jako to forma, ale należy je traktować jako niezbędne odpady gospodarcze. Są to ciągłe usługi, za które trzeba płacić.

Jeśli nie zapłacisz co najmniej bieżących rachunków za wodę i kanalizację, kwota, którą musisz oddać, będzie nadal wzrastać. Musisz zapłacić co najmniej minimalną zapłatę od wszystkich długów, aby uniknąć upadłości.

 • Posted by bonus in 10:07:16 in